ÜTLE TSELLULIIDILE JA RASVAVOLTIDELE CIAO!

Saame kõigepealt vaenlasega tuttavaks – kui mõistad, mis on tselluliit, siis oskad sellega ka palju edukamalt võidelda!

Esmalt tselluliidi tekkepõhjustest. Peamine häda on vereringe häired, mille tagajärjel rakud kannatavad hapnikupuuduse all ning tekib põletikuline protsess – rakk ei saa elutegevuseks hapniku; jääkained kuhjuvad ja keha hoiab kinni vett, mille tagajärjel rakud suurenevad. Pikapeale kahaneb sidekoe maatriksi elastsus ning tekib täiendav sidekoe võrgustik. Ilumaailmas jagatakse tselluliidi seisundid erinevateks staadiumiteks.

– I STAADIUM: nahk on pealt sile ja ühtlane, kuid vajutamisel ilmnevad kühmud, esineb mikrovereringe häireid, rasvarakud suurenevad.
– II STAADIUM: tselluliidiilmingud on nähtavamad, rasvkude on kühmulisem.
– III STAADIUM: tselluliidiilmingud on reljeefsed ja nähtavad, naha pealmine kiht on muutunud õhemaks, sh võib olla valulikum ja temperatuuritundlikum.
– IV STAADIUM: rasvkoes on moodustunud “rasvalõksud” ja täiendav sidekoe võrgustik, mis on tugevalt nähtavad. Naha kokku surumisel on tunda valu, sest koed on põletikulised ja närvilõpmed on kahjustatud. Nahk võib tselluliidipiirkonnas olla jahe ja sinakas.

Mida kõrgem on tselluliidi staadium, seda hoolikamalt tuleb valida kehaprotseduuride kuur ning vahendid.

Peamised vahe-eesmärgid:
– taastada ja parandada vere- ja lümfiringet;
– alandada põletikulised protsessid;
– alandada tursed;
– toetada maksatalitust, et tulla toime rasvlahustuvate jääkainetega;
– stimuleerida kogu keha ainevahetust;
– korrigeerida eluviisi liigse kehakaalu vähendamiseks.

Tselluliit kaob

Niisiis on selles sõjas võtmeküsimus vereringe ning siin tuleb appi loodus, oma bioaktiivsete ühenditega, mida näiteks leiab ohtralt….tšillipipras! Justnimelt, sattudes nahale, kutsub ta esile võimsa reaktsiooni, mis paneb vereringe kiiremini tööle, et tarnida rohkem verd kriisikudedesse. Suurem veremaht surutakse läbi kõikide veresoonte ja kapilaaride, parandades seeläbi ka mikrovereringet. Kuna tegu on loodusliku lahendusega, siis vereringe saab just sellise stiimuli, milleks keha on võimeline antud hetkel ja antud seisundis – ei mingit ülekoormust ega üle võimete pingutust. Seda tagavad vaid looduslikud toimeained, sest inimesena olema samuti looduse osa ning saame omavahel hästi läbi.
Põletikuliste protsesside „tugigrupp“ on tsitruseliste viljade eeterlikud õlid, mis tulevad oma biokeemilise koostisega justkui „tuletõrjujad“ appi – näiteks greip, mis toetab ka vereringe sattudes maksatalitust eellagundades rasvlahustuvaid jääkaineid. Jääkained ehk nn toksiinid, mida jagatakse kaheks: vees- ja rasvlahustuvad jääkained. Viimased lagundatakse maksas ning alles seejärel saab lümfiringe või higistamise kaudu neid väljutada! Eellagundamise käigus saamegi vähendada maksa koormust. Lümfiringe sõbrad on liikumine ja eukalüpti eeterlik õli – jaluta, liigu, treeni ning ära unusta, et ka kreemi kandmine nahale on liikumine! Ringjad liigutused, millega kreemi nahale kannad, toetab samuti lümfiringet.

Muide, kõik need koostisosad leiad meie tselluliidivastases kreemis SLIMCHICK – tutvu tootega.
Puhas loodus ja ei mingeid PEG-ühendeid, glütseriini ja etanooli, mis võivad tervisele kahjulikult
mõjuda.